Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na seminarium nt."Dzieci z inteligencją niższą niż przeciętna w edukacji włączającej i integracyjnej".
Seminarium odbędzie się 04.10.2016 r. o godz.16.00
Szczegóły znajdują się w załączonej ofercie.

mgr Małgorzata Koszykowska
doradca metodyczny OKUN

Szczegółowe informacjeSzanowni Państwo

Zapraszam nauczycieli gdańskich szkół na warsztaty nt. "Doświadczenia na lekcjach przyrody w szkole podstawowej".
Warsztaty odbędą się 12.10.2016 r. o godz.15.00
Szczegóły znajdują się w załączonej ofercie.

Halina Łankiewicz
doradca metodyczny OKUN

Szczegółowe informacjeSzanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam nauczycieli rozpoczynających pracę w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na warsztaty metodyczne:
Przeprowadzenie spotkań z rodzicami nt. "Współdziałanie rodziców ze szkołą".
Warsztaty odbędą się 30.09.2016 r. o godz.16.00
Szczegóły znajdują się w załączonej ofercie.

mgr Teresa Kubiarczyk - Kazalska - doradca metodyczny OKUN

Szczegółowe informacjeSzanowni Państwo, "Małe wielkie historie" to tytuł ogólnoświatowej zbiórki pamiątek historycznych dla Muzeum Historii Polski w Warszawie. Akcja rozpoczęła się 14 maja 2016 roku podczas Europejskiej Nocy Muzeów i zakończy się w Święto Niepodległości - 11 listopada. Szczegółowe informacjeSzanowni Państwo

Zapraszam nauczycieli gdańskich szkół na konferencję nt. "Awans zawodowy nauczyciela".
Konferencja odbędzie się 03.10.2016 r. o godz.15.00
Szczegóły znajdują się w załączonej ofercie.

Halina Łankiewicz
doradca metodyczny OKUN

Szczegółowe informacjeSzanowni Państwo

Serdecznie zapraszam nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek oświatowych na warsztaty nt. "Wstęp do biblioterapii".
Warsztaty odbędą się 05.10.2016 r. o godz.14.30
Szczegóły znajdują się w załączonej ofercie.

mgr Elwira Worzała - doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych

Szczegółowe informacjeZaproszenie
Gdański Dzień Przedszkolaka 2016

Szanowni Państwo,
Szanowni Nauczyciele!

Pragniemy Państwa poinformować, że Gdański Dzień Przedszkolaka 2016 ma kolejną , trzecią odsłonę w środę 21 września o godz. 10.00 w Dworze Artusa. Serdecznie zapraszamy w imieniu Pana Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza i Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP oraz KP.

W załączniku znajduje się zaproszenie oraz program międzynarodowego seminarium, które jest tylko częścią obchodów GDP. Do Projektu GDP przystąpiło ponad 60 gdańskich przedszkoli publicznych i niepublicznych.

Krótki opis: Dwunastu koordynatorów z dzielnic Gdańska podjęło się współpracy z przedszkolami ze swojego rejonu. Do zgłoszonych przedszkoli rozwieziono ponad 500 ogromnych kartonów. Z nich, dzieci razem z nauczycielami i rodzicami zbudują nowe miasta. Ich domy będą wypełnione kolorami i pewną" wewnętrznością", o której w czasie pracy będą rozmawiać. A potem powstaną instalacje - wystawy " Mój Dom - Miasto Gdańsk". Jedną z nich będzie można zobaczyć w Carrefour Morena ( 20-21 09.16.), albo w ogrodzie Przedszkola im. Panienki z okienka ( 20-do końca września).Przedszkolaki będą nie tylko oglądać i podziwiać wystawy podczas spacerów w Dniu Przedszkolaka, ale z radością wypatrywać "swój dom", który zostanie usytuowany w jakimś nowym układzie miejskim.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Słomińska doradca metodyczny OKUN
Koordynator ds. organizacyjnych

TO PK OMEP
Przedszkole im. Panienki z okienka

ZaproszenieII Ogólnopolska Konferencja "Pieniądze są dla szkoły"
Co zrobić, aby szkolne konto było zawsze pełne? Poznań, 20-21 października 2016 r.

Informacje o konferencjiSzanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół, oraz nauczycieli współpracujący z biblioteką szkolną na konferencję nt. " Polonista wobec nowych wyzwań. Biblioteka szkolna nowoczesną pracownią XXI wieku, wspierająca proces dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczy szkoły".
Konferencja odbędzie się 14.09.2016 o godz. 16.00
Szczegóły znajdują się w załączonej ofercie.

mgr Elwira Worzała
mgr Anna Chyla
mgr Maria Wiśniowska
doradcy metodyczni OKUN

Szczegółowe informacjeSzanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wybranymi zestawieniami Podsumowania działalności szkoleniowej Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli za I semestr roku szkolnego 2015/2016

ZestawienieSzanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż w ramach projektu Not Only Fair Play (w którym nasz Ośrodek jest partnerem) opracowanych zostało jedenaście pakietów narzędzi - tzw. toolkitów, które służyć mają wsparciem dla nauczycieli i pomocą środowisku szkolnemu w promowaniu aktywności fizycznej w szkołach.

Wszystkie materiały zostały przetłumaczone na język polski i są dostępne do pobrania na stronach projektu:

- (pakiety narzędzi dla nauczycieli wychowania fizycznego),
- (pakiety narzędzi dla nauczycieli wszystkich przedmiotów),
- (pakiety narzędzi dla dyrektorów szkół).

Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.


Szanowni Państwo

Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. (spółka w całości należąca do gliwickiego samorządu), we współpracy z Miastem Gliwice oraz Gliwickim Ośrodkiem Metodycznym, zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "M@tando" - czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Szczegółowe informacje14 stycznia podczas uroczystej gali w auli Uniwersytetu Warszawskiego został ogłoszony XVIII Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2016" (www.perspektywy.pl).

Na jego podstawie opracowaliśmy:
RANKING NAJLEPSZYCH GDAŃSKICH LICEÓW 2016
RANKING NAJLEPSZYCH GDAŃSKICH TECHNIKÓW 2016

Dyrekcja i pracownicy Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku serdecznie gratulują i życzą dalszych sukcesów najlepszym gdańskim liceom ogólnokształcącym i technikom.


Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Ośrodkiem Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku a Sądem Okręgowym w Gdańsku. Porozumienie dotyczy obustronnej współpracy na rzecz organizacji szkoleń dotyczących zagadnień praktyki prawniczej dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk. Porozumienie zostało zawarte na czas realizacji szkoleń tj. do końca roku 2016.


Wykaz placówek doskonalenia nauczycieli które posiadają akredytację Pomorskiego Kuratora Oświaty

WYKAZ


Uwaga!

20 listopada wchodzą nowe przepisy zmieniające zasady korzystania przez nauczycieli i uczniów z materiałów chronionych prawami autorskimi (ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych, Dz. U. z 2015 r., poz. 1639).

Proponuję zapoznać się z informacjami umieszczonymi na stronie MEN odnośnie prawa autorskiego w stosunku do utworu lub jego części używanej w procesie edukacyjnym:
http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2015/11/list_j.berdzik_16.11.15.pdf


Projekt systemowy "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" dobiega końca i dociera do coraz większej liczby odbiorców. Udostępniono już 35 e-podręczników na platformie www.epodreczniki.pl, a niebawem będzie cały komplet 62 e-podręczników do 14 przedmiotów do szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W załączeniu list Ministra Edukacji Narodowej dotyczący upowszechnienia tych podręczników w szkołach z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z jego treścią.

LISTMateriały ze szkolenia dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów "Zmiany w prawie oświatowym" PrezentacjaZachęcamy Państwa do zapoznania się z broszurą dotyczącą projektu, który nasz Ośrodek realizuje wraz z dziesięcioma innymi instytucjami partnerskimi z dziewięciu krajów europejskich. Projekt pt. "Not Only Fair Play" jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach "Programu Erasmus +, Współpraca partnerska w dziedzinie sportu".

Broszurę w formacie pdf można znaleźć / pobrać pod tym adresem:

BROSZURASerdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu dr Elżbiety Walkiewicz, Dyrektor Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli:

Prawne aspekty stosowania nadzoru pedagogicznego


Przedstawiamy Państwu zestawienia pozaszkolnych form doskonalenia i dokształcania, które od 1 września 2014 r. do 31 marca 2015 r. zorganizowane zostały przez Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku.

Liczba Form
Liczba Uczestników


Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała kolejny RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

Dyrekcja i pracownicy Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku serdecznie gratulują najlepszym gdańskim liceom ogólnokształcącym i technikom sukcesu w ww. rankingu i życzą dalszych.LINK DO RANKINGU NAJLEPSZYCH GDAŃSKICH LICEÓW I TECHNIKÓW 2015


Uprzejmie informujemy, że na naszej stronie internetowej pojawiła się nowa zakładka pt.

PRZYKŁADY DOBREJ PRAKTYKI.

Zapraszamy nauczycieli i dyrektorów do zapoznania się z zamieszczonymi tam materiałami, które będą systematycznie uzupełnianie i aktualizowane

Nowa Zakładka


Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu dr Elżbiety Walkiewicz, Dyrektor Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli:

Odpowiedzialność Prawna Nauczyciela - Dyrektora Szkoły


Poniżej pełna lista zmian obowiązująca uczniów i rodziców w roku szkolnym 2014/2015, którą MEN podaje na swojej stronie internetowej:

lista zmianSzanowni Państwo

Informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej http://www.naszelementarz.men.gov.pl/ znajduje się aplikacja pt. "Nasz Elementarz", w której obok informacji na temat nowego podręcznika dla uczniów klas pierwszych, prezentowane są treści dotyczące zmian w systemie oświaty związanych z wdrażaniem przepisów dotyczących bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych. Można tam także znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat "Naszego Elementarza" oraz programów nauczania, podręczników i materiałów edukacyjnych.


Andrzej Błaszczuk i Mariusz Kliszewski - doradcy metodyczni Okun jako członkowie Komitetu Głównego uczestniczą w organizacji Olimpiady wiedzy o Gdańsku.
Obaj doradcy przygotowują w wymiarze merytorycznym i organizacyjnym kolejne etapy Olimpiady dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Jest to przedsięwzięcie edukacyjno wychowawcze realizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i auspicjami Fundacji Gdańskiej.
Każda edycja trwa od grudnia do kwietnia.


Informacja dla nauczycieli języka angielskiego Bezpłatne materiały do lekcji języka angielskiego dostępne na portalu


LINK


Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli jest już na Facebooku.

Al. Gen. Hallera 16/18
Budynek A
80-426 Gdańsk
tel. (58) 301-29-00
tel. kom. 883 989 462
tel. kom. 883 989 347
fax. (58) 305-27-29
e-mail: okun@okun.gda.pl
Nr konta: 53 1240 1268 1111 0010 5292 1086